Odwiedź nasz profil na FB

Klinika Medycyny Estetycznej i Anti-Aging
Działamy od 2010 roku

Dr Monika Jakimiuk Estemedicus Zaproszenie Pani Jakimiuk
Internista

Poznaj nasz zespół

Internista – Mińsk Mazowiecki

Internista jest zazwyczaj pierwszym lekarzem, do którego trafia pacjent z dolegliwościami. Zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób narządów wewnętrznych. Lekarz ten ma wiedzę na temat fizjologii człowieka i dlatego jest w stanie postawić szybką pierwszą diagnozę.

Do wizyty u internisty należy się odpowiednio przygotować. Warto zabrać dotychczasową dokumentację medyczną oraz wyniki badań. Internista przeprowadzi badania pomiarowe, polegające na zebraniu informacji na temat samopoczucia, objawów, czynników ryzyka, dotychczas wykonywanych zabiegów i operacji pacjenta. Zbada chorego wzrokowo i palpacyjnie. Może też zlecić wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych lub obrazowych oraz zalecić konsultację z innym lekarzem specjalistą, np. naszym hepatologiem.

W zakresie działań internisty w Mińsku Mazowieckim znajduje się także interpretacja wyników, ustalenie rozpoznania i leczenia oraz edukacja zdrowotna.

Lekarz internista jest wykształcony w zakresie interny ogólnej. Wie, jak korzystać z zaawansowanych metod diagnostyki i niesienia pomocy chorym pacjentom, u których nierzadko współistnieje kilka chorób narządów wewnętrznych. Do najważniejszych patologii ze strony poszczególnych układów, których leczenie należy do zadań internisty, można zaliczyć:

  • choroby układu krążenia,
  • choroby układu moczowego,
  • choroby płuc i układu oddechowego,
  • choroby układu pokarmowego,
  • choroby narządów wydzielania wewnętrznego,
  • choroby reumatyczne,
  • hematologię.

Po zdiagnozowaniu pacjenta internista zleci szczegółowe badania oraz wystawi skierowanie do odpowiedniego specjalisty.

ESTEMEDICUS
Klinika Medycyny Estetycznej

ul. Warszawska 186 
05-300 Mińsk Mazowiecki, Polska

pon.-pt.: 10:00 - 20:00
sb.: 9:00 - 17:00

© 2024 Estemedicus.
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem