Odwiedź nasz profil na FB

Klinika Medycyny Estetycznej i Anti-Aging
Działamy od 2010 roku

Dr Monika Jakimiuk Estemedicus Zaproszenie Pani Jakimiuk
Hepatolog

Poznaj nasz zespół

Hepatolog – Mińsk Mazowiecki

Hepatolog to lekarz, który diagnozuje i leczy schorzenia zlokalizowane w obszarze dróg żółciowych, pęcherzyka żółciowego oraz wątroby. Pod swoją kontrolą ma także pacjentów, którzy przeszli zabieg przeszczepu wątroby.

Pierwszym punktem wizyty u hepatologa w Mińsku Mazowieckim jest analiza dotychczasowych wyników oraz przeprowadzenie wywiadu z pacjentem. Następnie specjalista może zlecić wykonanie dodatkowych badań.

Lekarz hepatolog zajmuje się schorzeniami autoimmunologicznymi, genetycznymi, wirusowymi, nowotworowymi oraz zapalnymi, związanymi między innymi z przedawkowaniem leków. Wdraża także leczenie w przypadku wykrycia zahamowania syntezy i wydzielania żółci do dwunastnicy. Hepatolog kwalifikuje pacjentów do zabiegów, jeżeli wymagają wdrożenia leczenia chirurgicznego pod okiem specjalisty chirurga.

Dbanie o dobry stan wątroby jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Wprowadzenie odpowiedniej diety i zażywanie leków przepisywanych wyłącznie przez lekarzy we właściwych dawkach oraz unikanie brania suplementów sprawia, że narząd ten może funkcjonować prawidłowo.

Do częstych objawów, które powinny być sygnałem do zgłoszenia się do hepatologa, należą: nudności, wymioty, zgaga, biegunki, zaparcia, zmiana koloru moczu, zażółcenie białek oczu oraz powiększona wątroba, wyczuwana pod palcami. Lekarz zdiagnozuje i wdroży leczenie dostosowane do potrzeb danej osoby. Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu skieruje pacjenta na badanie hepatologiczne, celem postawienia prawidłowej diagnozy.

Częstotliwość wizyt u hepatologa zależy indywidualnie od każdego przypadku. Natomiast wizyta profilaktyczna lub kontrolna zalecana jest co najmniej raz w roku.

ESTEMEDICUS
Klinika Medycyny Estetycznej

ul. Warszawska 186 
05-300 Mińsk Mazowiecki, Polska

pon.-pt.: 10:00 - 20:00
sb.: 9:00 - 17:00

© 2023 Estemedicus.
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem