Odwiedź nasz profil na FB

Klinika Medycyny Estetycznej i Anti-Aging
Działamy od 2010 roku

Dr Monika Jakimiuk Estemedicus Zaproszenie Pani Jakimiuk
Diabetolog

Poznaj nasz zespół

Diabetolog – Mińsk Mazowiecki

Diabetolog to specjalista zajmujący się leczeniem cukrzycy i jej powikłań. Jest ona bowiem obecnie jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Odpowiednia terapia, zalecana przez lekarza, pomaga spowolnić cukrzycę, uniknąć jej groźnych konsekwencji oraz poprawić komfort życia pacjenta.

Pacjenci udający się na pierwszą wizytę do lekarza diabetologa w Mińsku Mazowieckim powinni pamiętać o zabraniu ze sobą kompletu dotychczasowych badań, zleconych np. przez naszego internistę. Niezwykle istotna jest też kontrola poziomu cukru we krwi w dniach poprzedzających wizytę oraz spisanie wszystkich stosowanych leków. Wywiad lekarski okaże się bardziej precyzyjny, jeżeli chory będzie zapisywać przez kilka dni przed zaplanowanym spotkaniem przyjmowane pokarmy i napoje, wraz z ich gramaturą. Lekarz może nauczyć pacjenta posługiwania się glukometrem oraz urządzeniami do iniekcji insuliny.

Dla pacjenta chorego na cukrzycę najważniejszy jest stały kontakt z diabetologiem oraz samokontrola. Przestrzeganie tych zasad pozwoli mu kontynuować normalne życie, biorąc w nim aktywny udział. Nieleczona choroba prowadzi do niebezpiecznych powikłań. Jej rozwoju nie da się zatrzymać, ale można go spowolnić. W tym procesie kluczową rolę odgrywa diabetolog. Analiza codziennych wyników poziomu glikemii pozwala lekarzowi na rozstrzygnięcie, czy dotychczasowe leczenie należy kontynuować, czy konieczne jest jego zmodyfikowanie. Przyjmowanie leków powinno być połączone z odpowiednią dietą, zaleconą przez diabetologa. Skuteczność leczenia często wiąże się z koniecznością zmiany nawyków chorego.

Diabetolog wystawia także skierowania na przeprowadzenie dodatkowych badań oraz kwalifikuje osoby chore na cukrzycę do zabiegów chirurgicznych lub do innego, właściwego specjalisty.

ESTEMEDICUS
Klinika Medycyny Estetycznej

ul. Warszawska 186 
05-300 Mińsk Mazowiecki, Polska

pon.-pt.: 10:00 - 20:00
sb.: 9:00 - 17:00

© 2023 Estemedicus.
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem