Odwiedź nasz profil na FB

Klinika Medycyny Estetycznej i Anti-Aging
Działamy od 2010 roku

Dr Monika Jakimiuk Estemedicus Zaproszenie Pani Jakimiuk
Ginekolog

Poznaj nasz zespół

Ginekolog – Mińsk Mazowiecki

Regularne wizyty u ginekologa pozwalają zadbać o zdrowie i uchronić się przed wieloma chorobami. Ginekolog w Mińsku Mazowieckim przeprowadza odpowiednie badanie ginekologiczne, które jest istotnym elementem diagnostyki. Pozwala ono na postawienie ewentualnej, wstępnej diagnozy i zaplanowanie dodatkowych, ewentualnych badań.

Badanie ginekologiczne składa się z badania podmiotowego, którym jest wywiad z pacjentką, oraz przedmiotowego. W trakcie rozmowy ginekolog zbiera informacje na temat wieku kobiety oraz przeprowadza wywiad rodzinny, mający na celu ocenę rodzinnego występowania chorób. Lekarz pyta też o datę pierwszej i ostatniej miesiączki oraz o przebyte ciąże, choroby i operacje.

Natomiast część przedmiotowa obejmuje badanie pacjentki, które ma na celu sprawdzenie stanu narządów miednicy mniejszej i ewentualne wykrycie oznak stanów zapalnych, mięśniaków czy zmian nowotworowych. Dodatkowo lekarz może wykonać badanie USG oraz cytologiczne. Zaleca się profilaktyczne i kontrolne wizyty ginekologiczne przynajmniej raz w roku. Badania profilaktyczne pozwalają wykryć zmiany nowotworowe we wczesnym stadium, a tym samym zwiększyć szanse na całkowite wyleczenie.

Ginekolog w Mińsku Mazowieckim zajmuje się także opieką kobiet w ciąży. Podczas wizyty wykonuje się badanie ginekologiczne, USG oraz lekarz zleca inne testy laboratoryjne. Regularnie odbywane wizyty ginekologiczne w ciąży pozwalają wykryć zagrożenie związane z przedwczesnym porodem oraz wykrywają ewentualny stan zapalny i infekcje narządów.

ESTEMEDICUS
Klinika Medycyny Estetycznej

ul. Warszawska 186 
05-300 Mińsk Mazowiecki, Polska

pon.-pt.: 10:00 - 20:00
sb.: 9:00 - 17:00

© 2023 Estemedicus.
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem