Odwiedź nasz profil na FB

Klinika Medycyny Estetycznej i Anti-Aging
Działamy od 2010 roku

Dr Monika Jakimiuk Estemedicus Zaproszenie Pani Jakimiuk
Dermatolog

Poznaj nasz zespół

Dermatolog – Mińsk Mazowiecki

Zadaniem dermatologa jest diagnozowanie i leczenie różnego rodzaju zmian skórnych oraz tych dotyczących włosów i paznokci. Podczas pierwszej wizyty u dermatologa w Mińsku Mazowieckim lekarz przygląda się niepokojącym zmianom, widocznym gołym okiem. Przeprowadza dokładniejsze badanie za pomocą dermatoskopu. To urządzenie ma wbudowaną lampkę i powiększa pole widzenia, dzięki czemu możliwe jest sprawdzenie wybranego kawałka skóry. Służy głównie do kontroli zmian barwnikowych.

Dermatolog może zlecić wymaz ze skóry lub badanie mikrobiologiczne. Skieruje pacjenta na badania krwi i zleci oznaczenie poziomu hormonów. Jeżeli zmiany skórne mają charakter alergiczny, lekarz zaleci przeprowadzenie testów. Dermatolog udziela porad dotyczących pielęgnacji chorobowo zmienionej skóry oraz może zdecydować o usunięciu znamiona. Niepokojące objawy często zauważa doświadczona kosmetyczka, która sugeruje pacjentowi, że dobrym pomysłem może być odwiedzenie specjalisty.

Wybór odpowiedniej metody leczenia jest powiązany z rodzajem choroby, jej objawami i przyczynami. Dermatolog może zapisać leki doustne oraz o miejscowym działaniu powierzchownym.

Na regularne wizyty do dermatologa powinny zgłaszać się osoby, które zmagają się z przewlekłymi chorobami skóry, włosów lub paznokci. Dzięki temu lekarz może kontrolować i modyfikować proces leczenia. Dotyczy to także osób, które mają znamiona skórne. Ich regularne badanie pozwoli uniknąć zachorowania na raka. Niektóre z takich zmian mogą mieć bowiem charakter złośliwy, a ich szybkie usunięcie pozwoli uniknąć zagrożenia.

ESTEMEDICUS
Klinika Medycyny Estetycznej

ul. Warszawska 186 
05-300 Mińsk Mazowiecki, Polska

pon.-pt.: 10:00 - 20:00
sb.: 9:00 - 17:00

© 2023 Estemedicus.
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem